LM2574N-12
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2574N-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 0.5A 8-DIP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM2574N-12
Varenummer LM2574N-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 0.5A 8-DIP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4956 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-PDIP Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LM2574N-12
LM2574N-12-ND
LM2574N12
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fungere Step-Down Frequency - Switching 52kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 500mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) Nuværende - Output 500mA