LM2577M-15
Produkt oversigt
Varenummer: LM2577M-15
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG MULT CONFG INV 15V 24SOIC
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LM2577M-15
Varenummer LM2577M-15 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG MULT CONFG INV 15V 24SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5453 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 3.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Boost, Flyback, Forward Converter Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 24-SOIC Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive or Negative
Andre navne *LM2577M-15 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Up, Step-Up/Step-Down Frequency - Switching 52kHz
Detaljeret beskrivelse Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed 15V 1 Output 3A (Switch) 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Nuværende - Output 3A (Switch)