LM2585SX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2585SX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG MULT CONFIG 3.3V 3A TO263
  • Besked
Specifikationer for LM2585SX-3.3
Varenummer LM2585SX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG MULT CONFIG 3.3V 3A TO263 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6752 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Boost, Flyback, Forward Converter Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Up, Step-Up/Step-Down
Frequency - Switching 100kHz Detaljeret beskrivelse Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 3A (Switch) TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Nuværende - Output 3A (Switch) Basenummer LM2585