LM2586SX-12
Produkt oversigt
Varenummer: LM2586SX-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG MULTI CONFIG 12V 3A TO263
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LM2586SX-12
Varenummer LM2586SX-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG MULTI CONFIG 12V 3A TO263 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5308 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Boost, Flyback, Forward Converter Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-7 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LM2586SX-12 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Up, Step-Up/Step-Down Frequency - Switching 100kHz ~ 200kHz
Detaljeret beskrivelse Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 3A (Switch) TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA Nuværende - Output 3A (Switch)