LM2587SX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2587SX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG MULT CONFIG 3.3V 5A TO263
  • Besked
Specifikationer for LM2587SX-3.3
Varenummer LM2587SX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG MULT CONFIG 3.3V 5A TO263 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6978 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Boost, Flyback, Forward Converter Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LM2587SX-3.3
*LM2587SX-3.3/NOPB
LM2587SX-3.3/NOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Up, Step-Up/Step-Down Frequency - Switching 100kHz
Detaljeret beskrivelse Boost, Flyback, Forward Converter Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 5A (Switch) TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA Nuværende - Output 5A (Switch)