LM2594HVM-12
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2594HVM-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 0.5A 8-SOIC
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
95 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2594HVM-12
Varenummer LM2594HVM-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 0.5A 8-SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17615 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 150kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 500mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Nuværende - Output 500mA Basenummer LM2594
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM2594HVM-12/NOPB
LM2594HVM-12/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 12V 0.5A 8-SOIC