LM2594MX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2594MX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC
  • Besked
Specifikationer for LM2594MX-3.3
Varenummer LM2594MX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2726 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2594MX-3.3DKR
LM2594MX33
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 150kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 500mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Nuværende - Output 500mA
Basenummer LM2594
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM2594MX-5.0/NOPB
LM2594MX-5.0/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 5V 0.5A 8-SOIC
På lager: 31959 pcs
Hent:
RFQ
LM2594MX-3.3/NOPB
LM2594MX-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC