LM2597HVMX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2597HVMX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC
  • Besked
Specifikationer for LM2597HVMX-3.3
Varenummer LM2597HVMX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5827 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 150kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 500mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Nuværende - Output 500mA Basenummer LM2597