LM2598SX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2598SX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-7
  • Besked
Specifikationer for LM2598SX-3.3
Varenummer LM2598SX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-7 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4312 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-7 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2598SX-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 150kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA Nuværende - Output 1A