LM2651MTC-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2651MTC-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16TSSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM2651MTC-3.3
Varenummer LM2651MTC-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16TSSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6029 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 14V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 16-TSSOP Serie -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 300kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1.5A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Nuværende - Output 1.5A Basenummer LM2651