LM2670SDX-12
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2670SDX-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 3A 14VSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM2670SDX-12
Varenummer LM2670SDX-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 3A 14VSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6468 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 8V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 14-VSON (5x6) Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 14-VDFN Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2670SDX-12/NOPB Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 260kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 3A 14-VDFN Exposed Pad Nuværende - Output 3A