LM2672N-12
Produkt oversigt
Varenummer: LM2672N-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A 8-DIP
  • Besked
Specifikationer for LM2672N-12
Varenummer LM2672N-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A 8-DIP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3469 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 6.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-PDIP Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 260kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Nuværende - Output 1A Basenummer LM2672