LM2676SDX-12
Produkt oversigt
Varenummer: LM2676SDX-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 3A 14VSON
  • Besked
Specifikationer for LM2676SDX-12
Varenummer LM2676SDX-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 3A 14VSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4835 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 8V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 14-VSON (5x6) Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 14-VDFN Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 260kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 3A 14-VDFN Exposed Pad
Nuværende - Output 3A Basenummer LM2676
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM2676SDX-12/NOPB
LM2676SDX-12/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 12V 3A 14VSON