LM2679SX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2679SX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7
  • Besked
Specifikationer for LM2679SX-3.3
Varenummer LM2679SX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4645 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 8V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-7 Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2679SX-3.3CT Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 260kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 5A TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA Nuværende - Output 5A