LM2852XMXA-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LM2852XMXA-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 2.5V 2A SYNC 14TSSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM2852XMXA-2.5
Varenummer LM2852XMXA-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 2.5V 2A SYNC 14TSSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6823 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.85V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 14-HTSSOP Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tube Pakke / tilfælde 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 1.5MHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 2A 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Nuværende - Output 2A Basenummer LM2852