LM2853-1.8EVAL
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2853-1.8EVAL
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse BOARD EVAL LM2853-1.8
Dataark:
RoHs Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
  • Besked
Specifikationer for LM2853-1.8EVAL
Varenummer LM2853-1.8EVAL Fabrikant N/A
Beskrivelse BOARD EVAL LM2853-1.8 Blyfri Status / RoHS Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Mængde Tilgængelig 6223 pcs Datablad
Spænding - Output 1.8V Spænding - Indgang 3 V ~ 5.5 V
Udnyttet IC / Del LM2853 Medfølgende indhold Board(s)
Serie SIMPLE SWITCHER® Regulator Topologi Buck
Udgange og Type 1, Non-Isolated Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hovedformål DC/DC, Step Down Blyfri Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
Frequency - Switching 550kHz Detaljeret beskrivelse LM2853 SIMPLE SWITCHER® DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board
Nuværende - Output 3A Board Type Fully Populated