LM2940LD-12
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2940LD-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 12V 1A 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2940LD-12
Varenummer LM2940LD-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 12V 1A 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 75172 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad PSRR 66dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-36326-2
LM2940LD-12TR
LM2940LD-12TR-ND
LM2940LD12
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1A 8-WSON (4x4) Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA Nuværende - Output 1A