LM2940SX-12
Produkt oversigt
Varenummer: LM2940SX-12
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 12V 1A DDPAK/TO263-3
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2940SX-12
Varenummer LM2940SX-12 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 12V 1A DDPAK/TO263-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57898 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-3 Serie -
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 66dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2940SX-12TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1A DDPAK/TO-263-3 Strøm - Forsyning (Max) 15mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA Nuværende - Output 1A