LM2940T-12.0
Produkt oversigt
Varenummer: LM2940T-12.0
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 12V 1A TO220-3
Referencepris (i amerikanske dollars)
360 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2940T-12.0
Varenummer LM2940T-12.0 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 12V 1A TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61809 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR 66dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1A TO-220-3
Strøm - Forsyning (Max) 15mA Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -