LM3502SQ-44
Produkt oversigt
Varenummer: LM3502SQ-44
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3502SQ-44
Varenummer LM3502SQ-44 Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 5349 pcs Datablad
Spænding - Supply (Min) 2.5V Spænding - Forsyning (Max) 5.5V
Spænding - Output 44V Type DC DC Regulator
Topologi Step-Up (Boost) Leverandør Device Package 16-WQFN (4x4)
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 16-WFQFN Exposed Pad Andre navne LM3502SQ-44TR
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Intern switch (s) Yes
Frekvens 1MHz Dæmpning PWM
Detaljeret beskrivelse LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 750mA (Switch) 16-WQFN (4x4) Nuværende - Output / Channel 750mA (Switch)