LM3670MF-1.875
Produkt oversigt
Varenummer: LM3670MF-1.875
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 1.875V 0.35A SOT23
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3670MF-1.875
Varenummer LM3670MF-1.875 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 1.875V 0.35A SOT23 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2898 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.875V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.5V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM3670MF-1.875CT Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 1MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.875V 1 Output 350mA SC-74A, SOT-753 Nuværende - Output 350mA