LM3670MFX-1.6
Produkt oversigt
Varenummer: LM3670MFX-1.6
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3670MFX-1.6
Varenummer LM3670MFX-1.6 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3140 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.6V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.5V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 1MHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.6V 1 Output 350mA SC-74A, SOT-753
Nuværende - Output 350mA Basenummer LM3670
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM3670MFX-1.5/NOPB
LM3670MFX-1.5/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BCK 1.5V 0.35A SYNC SOT23
På lager: 6250 pcs
Hent:
RFQ
LM3670MFX-1.875/NOPB
LM3670MFX-1.875/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK 1.875V 0.35A SOT23
På lager: 5208 pcs
Hent:
RFQ
LM3670MFX-1.6/NOPB
LM3670MFX-1.6/NOPB
Beskrivelse: IC REG BCK 1.6V 0.35A SYNC SOT23