LM3674MF-1.5
Produkt oversigt
Varenummer: LM3674MF-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC SOT23
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3674MF-1.5
Varenummer LM3674MF-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC SOT23 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5462 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.7V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM3674MF-1.5CT
LM3674MF15
Driftstemperatur -30°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753 Nuværende - Output 600mA