LM3676SDX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM3676SDX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.6A SYNC 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM3676SDX-3.3
Varenummer LM3676SDX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 0.6A SYNC 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4875 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 2.9V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 8-WSON (3x3) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -30°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 2MHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 8-WFDFN Exposed Pad
Nuværende - Output 600mA Basenummer LM3676