LM4040DIM3X-10
Produkt oversigt
Varenummer: LM4040DIM3X-10
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC VREF SHUNT 10V SOT23-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM4040DIM3X-10
Varenummer LM4040DIM3X-10 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4386 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 10V Spænding - Indgang -
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 150ppm/°C
Leverandør Device Package SOT-23-3 Serie -
Reference Type Shunt Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Output Type Fixed
Andre navne *LM4040DIM3X-10
LM4040DIM3X-10CT
LM4040DIM3X-10CT-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Støj - 10Hz til 10kHz 180µVrms Støj - 0,1 Hz til 10 Hz -
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Shunt Voltage Reference IC ±1% 15mA SOT-23-3
Nuværende - Forsyning - Nuværende - Output 15mA