LM4120IM5-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LM4120IM5-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM4120IM5-2.5
Varenummer LM4120IM5-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 76870 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Indgang 2 V ~ 12 V
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient 50ppm/°C
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Reference Type Series Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 Output Type Fixed
Andre navne LM4120IM5-2.5TR Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Støj - 10Hz til 10kHz 36µVp-p Støj - 0,1 Hz til 10 Hz 20µVp-p
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Series Voltage Reference IC ±0.5% 5mA SOT-23-5
Nuværende - Forsyning 275µA Nuværende - Output 5mA