LM43600QPWPRQ1
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM43600QPWPRQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 16SSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM43600QPWPRQ1
Varenummer LM43600QPWPRQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 16SSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 17748 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1V Spænding - Udgang (Max) 28V
Spænding - Indgang (Min) 3.5V Spænding - Indgang (Max) 36V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 16-HTSSOP Serie Automotive, AEC-Q100, SIMPLE SWITCHER®
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-42505-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 200kHz ~ 2.2MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 500mA 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Nuværende - Output 500mA