LM46001QPWPRQ1
Produkt oversigt
Varenummer: LM46001QPWPRQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM46001QPWPRQ1
Varenummer LM46001QPWPRQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38298 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1V Spænding - Udgang (Max) 28V
Spænding - Indgang (Min) 3.5V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 16-HTSSOP Serie Automotive, AEC-Q100, SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-42508-2
LM46001QPWPRQ1-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 200kHz ~ 2.2MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 1A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Nuværende - Output 1A