LM536005QDSXTQ1
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM536005QDSXTQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 5V 0.65A SYNC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM536005QDSXTQ1
Varenummer LM536005QDSXTQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 5V 0.65A SYNC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31441 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 3.8V Spænding - Indgang (Max) 36V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 10-WSON (3x3) Serie Automotive, AEC-Q100
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 10-WFDFN Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-43716-2 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2.1MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 650mA 10-WFDFN Exposed Pad Nuværende - Output 650mA