LM53602AMPWPT
Produkt oversigt
Varenummer: LM53602AMPWPT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK FIXED 2A 16HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM53602AMPWPT
Varenummer LM53602AMPWPT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK FIXED 2A 16HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26386 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) 10V
Spænding - Indgang (Min) 3.9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 16-HTSSOP Serie Automotive, AEC-Q100
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-45233-2 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2.1MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 3.3V 1 Output 2A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Nuværende - Output 2A