LM536035QPWPRQ1
Produkt oversigt
Varenummer: LM536035QPWPRQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 5V 3A SYNC 16HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM536035QPWPRQ1
Varenummer LM536035QPWPRQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 5V 3A SYNC 16HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41904 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 3.9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 16-HTSSOP Serie Automotive, AEC-Q100
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-49739-2
LM536035QPWPRQ1-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2.1MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 3A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Nuværende - Output 3A