LM73605RNPT
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM73605RNPT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM73605RNPT
Varenummer LM73605RNPT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21578 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1V Spænding - Udgang (Max) 34.2V
Spænding - Indgang (Min) 3.5V Spænding - Indgang (Max) 36V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 30-WQFN (6x4) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-47478-2
LM73605RNPT-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 350kHz ~ 2.2MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 5A 30-WFQFN Exposed Pad Nuværende - Output 5A