LM78S40CN
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM78S40CN
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM78S40CN
Varenummer LM78S40CN Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 3994 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.25V Spænding - Udgang (Max) 40V (Switch)
Spænding - Indgang (Min) 2.5V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck, Boost Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 16-PDIP Serie -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive or Negative
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Up, Step-Down
Frequency - Switching 100Hz ~ 100kHz Detaljeret beskrivelse Buck, Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 1.25V 1 Output 1.5A (Switch) 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Nuværende - Output 1.5A (Switch) Basenummer LM78S40