LM79M15CT/NOPB
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM79M15CT/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR -15V 500MA TO220-3
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LM79M15CT/NOPB
Varenummer LM79M15CT/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR -15V 500MA TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4817 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.1V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) -15V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) -35V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR 70dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Negative
Andre navne *LM79M15CT/NOPB Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -15V 500mA TO-220-3 Nuværende - Quiescent (Iq) 1.5mA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner -