LM9036DT-3.3
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM9036DT-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA TO252-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM9036DT-3.3
Varenummer LM9036DT-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA TO252-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6580 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.40V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 40V
Leverandør Device Package TO-252-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 60dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 50mA TO-252-3
Strøm - Forsyning (Max) 2mA Nuværende - Quiescent (Iq) 20µA
Nuværende - Output 50mA Kontrolfunktioner -
Basenummer LM9036
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM9036DT-3.3/NOPB
LM9036DT-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 50MA TO252-3