LM9076BMA-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM9076BMA-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
  • Besked
Specifikationer for LM9076BMA-3.3
Varenummer LM9076BMA-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3284 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.25V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 40V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB (120kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA 8-SOIC
Strøm - Forsyning (Max) 4.5mA Nuværende - Quiescent (Iq) 45µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable, Reset
Basenummer LM9076
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM9076BMA-3.3/NOPB
LM9076BMA-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC