LM9076S-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM9076S-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 150MA DDPAK
  • Besked
Specifikationer for LM9076S-3.3
Varenummer LM9076S-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 150MA DDPAK Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5587 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.25V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 40V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 60dB (120kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA DDPAK/TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max) 4.5mA Nuværende - Quiescent (Iq) 45µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Reset