LMS1587CS-1.5
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LMS1587CS-1.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.5V 3A DDPAK/TO263-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LMS1587CS-1.5
Varenummer LMS1587CS-1.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.5V 3A DDPAK/TO263-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6087 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.3V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 13V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 60 ~ 72 dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 3A DDPAK/TO-263-3
Strøm - Forsyning (Max) 13mA Nuværende - Quiescent (Iq) 7mA
Nuværende - Output 3A Kontrolfunktioner -