LP2951-30DRG4
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2951-30DRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP2951-30DRG4
Varenummer LP2951-30DRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 484854 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 30V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3V, 1.235 V ~ 30 V 100mA 8-SOIC
Strøm - Forsyning (Max) 14mA Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA
Nuværende - Output 100mA Kontrolfunktioner Enable
Basenummer LP2951-30
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2951-30DR
LP2951-30DR
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC