LP2951ACSDX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP2951ACSDX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2951ACSDX-3.3
Varenummer LP2951ACSDX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3772 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 30V
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.24 V ~ 29 V 100mA 8-WSON (4x4)
Strøm - Forsyning (Max) 14mA Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA
Nuværende - Output 100mA Kontrolfunktioner Enable