LP2951CMM-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP2951CMM-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8VSSOP
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2951CMM-3.3
Varenummer LP2951CMM-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA 8VSSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4003 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 30V
Leverandør Device Package 8-VSSOP Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Andre navne LP2951CMM-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.24 V ~ 29 V 100mA 8-VSSOP Strøm - Forsyning (Max) 14mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA Nuværende - Output 100mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP2951
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2951CM-3.3
LP2951CM-3.3
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
På lager: 156965 pcs
Hent:
RFQ
LP2951CMMX-3.0
LP2951CMMX-3.0
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8VSSOP
På lager: 3720 pcs
Hent:
RFQ
LP2951CMM
LP2951CMM