LP2953AIN-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP2953AIN-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 250MA 16DIP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2953AIN-3.3
Varenummer LP2953AIN-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 250MA 16DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5756 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.8V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.23V (3.3V)
Spænding - Udgang (Max) 29V Spænding - Indgang (Max) 30V
Leverandør Device Package 16-DIP Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tube
Pakke / tilfælde 16-DIP (0.300", 7.62mm) PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Andre navne *LP2953AIN-3.3 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.23 V ~ 29 V 250mA 16-DIP Strøm - Forsyning (Max) 33mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 170µA Nuværende - Output 250mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP2953
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2953AIN
LP2953AIN
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 250MA 16DIP