LP2980AIBPX-3.3
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2980AIBPX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA 5USMD
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2980AIBPX-3.3
Varenummer LP2980AIBPX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA 5USMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3940 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.22V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 5-µSMD (0.93x1.11) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-VFBGA PSRR 63dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LP2980AIBPX-3.3 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 50mA 5-µSMD (0.93x1.11) Strøm - Forsyning (Max) 1.2mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 50mA