LP2980AIM5-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP2980AIM5-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP2980AIM5-3.3
Varenummer LP2980AIM5-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 264817 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.22V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 63dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP2980AIM5-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 50mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 1.2mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 50mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP2980
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2980AIM5-3.3/NOPB
LP2980AIM5-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT23-5