LP2981AIM5-3.6
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2981AIM5-3.6
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.6V 100MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2981AIM5-3.6
Varenummer LP2981AIM5-3.6 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.6V 100MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6927 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.37V @ 100mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.6V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 63dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP2981AIM5-3.6TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 100mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 1.7mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 100mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer LP2981
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2981AIM5-3.0/NOPB
LP2981AIM5-3.0/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3V 100MA SOT23-5
På lager: 229831 pcs
Hent:
RFQ
LP2981AIM5-4.0
LP2981AIM5-4.0
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 4V 100MA SOT23-5
På lager: 3332 pcs
Hent:
RFQ
LP2981AIM5-3.6/NOPB
LP2981AIM5-3.6/NOPB
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.6V 100MA SOT23-5