LP2982IBPX-2.8
Produkt oversigt
Varenummer: LP2982IBPX-2.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 50MA 5USMD
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2982IBPX-2.8
Varenummer LP2982IBPX-2.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 50MA 5USMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5101 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.33V @ 80mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 5-µSMD (0.93x1.11) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-VFBGA PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne *LP2982IBPX-2.8 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 50mA 5-µSMD (0.93x1.11) Strøm - Forsyning (Max) 1.4mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 50mA