LP2985-28DBVTE4
Produkt oversigt
Varenummer: LP2985-28DBVTE4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for LP2985-28DBVTE4
Varenummer LP2985-28DBVTE4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5102 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.58V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 150mA SOT-23-5
Strøm - Forsyning (Max) 2.5mA Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA
Nuværende - Output 150mA Kontrolfunktioner Enable
Basenummer LP2985-28
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LP2985-30DBVRG4
LP2985-30DBVRG4
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5
På lager: 467079 pcs
Hent:
RFQ
LP2985-28DBVT
LP2985-28DBVT
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5