LP2985A-18DBVJ
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LP2985A-18DBVJ
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LP2985A-18DBVJ
Varenummer LP2985A-18DBVJ Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 125089 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.58V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-32155-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 150mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 2.5mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 150mA