LP2985AIBP-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LP2985AIBP-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5USMD
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2985AIBP-3.3
Varenummer LP2985AIBP-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5USMD Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4881 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.58V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 5-µSMD (0.93x1.11) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 5-VFBGA PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP2985AIBP-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA 5-µSMD (0.93x1.11) Strøm - Forsyning (Max) 2.5mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 150mA