LP2985AIM5-2.7
Produkt oversigt
Varenummer: LP2985AIM5-2.7
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LP2985AIM5-2.7
Varenummer LP2985AIM5-2.7 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5015 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.58V @ 150mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.7V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LP2985AIM5-2.7TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 150mA SOT-23-5 Strøm - Forsyning (Max) 2.5mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 95µA Nuværende - Output 150mA